اهمیت انواع قفسه بندی های کالا

اهمیت و نقش مهم قفسه بندی

از آنجا که کالاها مهمترین و یا حتی بخش عمده سرمایه کارخانه­ها و یا شرکت­های بازرگانی و ... هستند، توجه و رسیدگی به آنها یکی از دغدغه­ها و برنامه­های اساسی مسئولین و مدیران ارشد می­باشد. همچنین با توجه به ارزش زمین در عصر حاضر، استفاده بهینه از فضای انبار، اهمیتی بیش از پیش را می­طلبد. صرف داشتن انبارهای بزرگ و مرتفع جهت نگهداری کالا و مواد، برای بهره برداری صحیح و هر چه بیشتر از ظرفیت فضا کافی نیست. امکان استفاده حداکثر از سطح و ارتفاع انبار برای نگهداری کالا، چیدمان منظم و دسترسی آسان به کالاها، سهولت در سیستم انبارداری، زیبایی بصری محیط انبار و بسیاری موارد دیگر اهمیت و ضرورت صنعت قفسه بندی را آشکار می­سازد. شرکت تولیدی، بازرگانی بهین انبار آرا جز پیشتازان این صنعت می­باشد که با مشاوره، طراحی و تولید انواع گوناگون قفسه بندی شما را در استفاده بهینه از فضای انبارتان یاری می­کند. در این مقاله به معرفی چند نوع قفسه­بندی پرداخته تا مسیر را برای تصمیم­گیری هر چه بهتر و سریعتر شما در انتخاب قفسه­ استاندارد و متناسب با کسب و کار شما هموار نماییم.

قفسه پیچ و مهره ای یا مشبک

قفسه­ مشبک و یا پیچ و مهره­ای یکی از رایجترین انواع قفسه فلزی می­باشد که به دلیل تنوع در ابعاد و میزان تحمل و هزینه پایین جز پر مصرفترین انواع قفسه می­باشند. قفسه مشبک به طور معمول جهت نگهداری کالاهای سبک و کم حجم که توسط نفر قابل جابه­جایی می­باشند بسیار مناسب است.
از دیگر خصوصیات قفسه مشبک می­توان به موارد زیر اشاره کرد:
-نصب آسان و سریع
-تنوع در ابعاد (دهانه، عمق، ارتفاع)
-تنوع ضخامت کفه و پایه­های قفسه مطابق با نیاز مشتری برای تحمل بیشتر کفه­ها
-امکان اجرای قفسه­بندی در چند طبقه
به دلیل ویژگی­های ذکر شده، قفسه مشبک برای استفاده در فروشگاه­ها، هایپرمارکت­ها، انبارهای صنعتی و حتی انباری منازل مناسب می­باشد.

قفسه مشبک نیمه سنگین

این نوع قفسه با ساختار ، ویژگی­ها و ظاهری تقریباً مشابه با قفسه مشبک، جهت نگهداری بارهای نیمه سنگین و کم حجم که توسط فرد جا به جا می­شوند مورد استفاده قرار می­گیرد. 

قفسه بالکی راک یا راک کفپوشدار 

قفسه بالکی راک یا راک کفپوشدار برای مصارف صنعتی جهت نگهداری کالاهای نیمه سنگین، سنگین و حجیم که قابلیت بارگذاری دستی را دارند در طیف وسیعی از ابعاد (دهانه، عمق و ارتفاع) و همچین با ضخامت های گوناگون متناسب با میزان تحمل وارد بر سیستم، طراحی، ساخت و عرضه می­گردد. یکی از مهمترین مزایای قفسه بالکی راک امکان اجرای آن در دو یا سه طبقه، بسته به میزان ارتفاع انبار، برای حداکثر استفاده از فضا می­باشد.

قفسه پالت راک

قفسه پالت راک که دارای ظاهری تقریباً مشابه با قفسه بالکی راک می­باشد، برای مصارف صنعتی در انبارهای وسیع دارای کالاهای حجیم و سنگین با بارگذاری مکانیزه توسط دستگاه­های حمل مواد و کالا چون لیفتراک، ریچتراک، استکر و .... کاربرد دارد. این نوع قفسه نیز با توجه به نیاز مشتری در ابعاد و ضخامت­های گوناگون تولید و ارائه می­گردد.

در صورت تمایل جهت آشنایی با خدمات و محصولات شرکت بهین انبار آرا و مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت می­توانید از طریق راه­های ارتباطی زیر با شرکت تماس حاصل نمایید.


آدرس دفتر شرکت بهین انبار آرا 

تهران نارمک چهارراه سرسبز به سمت میدان رسالت بازار موبایل 711 طبق سوم واحد 14
تلفن: 77276402
77939562
فکس: 77276402
موبایل : 09128485943
ایمیل:behinanbar88@gmail.com
اینستاگرم:behinanbarara