اهمیت قفسه بندی انبار

ضرورت تجهیز انبار  به قفسه بندی

مسلماً مهمترین کارایی انبارها، نگهداری محصولات در بالاترین ظرفیت ممکن و ایجاد سریع ترین روش های عرضه کالاها می باشد. انبارها باید به گونه ای تجهیز شوند تا با حداکثر استفاده از فضا برای نگهداری ، جا به جایی و تبادل محصول کارآمد باشند و از هر گونه آسیب دیدگی کالا و اختلال در تحویل آن اجتناب شود. نمی توان نقش قفسه بندی انبار و طراحی انبار مدرن را در نگهداری کالاها و انجام امور انبار داری نادیده گرفت. تجهیز انبار به قفسه های متناسب با کالا و محصولات، موجب بهبودی عملکرد، دسترسی آسان به اقلام و کارایی کارآمد انبارها، موفقیت روز افزون در مدیریت کالا، افزایش ارائه خدمات در نتیجه کسب رضایت مشتری می گردد. در ادامه مقاله به تفصیل کارایی قفسه های انبار را بیان خواهیم نمود.

دلایل اهمیت قفسه بندی انبار

به حداکثر رساندن ذخیره سازی در فضای موجود. یکی از دلایلی که اهمیت اجرای قفسه بندی را در انبارها نشان می دهد، بهینه سازی فضا برای کارایی بیشتر و مؤثرتر می باشد.

 تخصیص بخش های گوناگون به محصولات در دسته بندی های جداگانه طبق پارامترهای مختلف. قفسه بندی، امکان ذخیره سازی کارآمد محصولات مختلف در انبار، انتظام بخشیدن به فضا را بسته به عوامل گوناگون فراهم می آورد. به طور مثال، با توجه به امکان دسته بندی کردن محصولات در انبار های مجهز به قفسه بندی می توان، برای پردازش سریعتر سفارشات، اقلام سنگین تر نزدیک درب خروج نگهداری شوند و یا بخشی از قفسه های انبار را در نقطه ای به محصولاتی اختصاص داد که با هم مورد استفاده قرار میگیرند.

  •  بررسی دقیق موجودی انبار
  •  بررسی گردش سفارشات
  •  دسترسی آسان به کالاها
  •  تأمین شرایط حفظ کالاها در موقعیت مطلوب و استاندارد
  •  نظارت دقیق بر موجودی کالاها و محاسبه آن ها

این عوامل و بسیاری دیگر از مزایای قفسه های انبار باعث می شود مدیریت انبار برای کنترل، پیگیری، انتقال و ذخیره سازی مواد و کالاها آسان تر و کارامدتر گردد.


 

اگر تمایل دارید انباری مدرن و مجهز به مناسبترین نوع قفسه متناسب با محصولاتتان در بالاترین کیفیت ممکن داشته باشید می توانید جهت دریافت مشاوره، طراحی قفسه بندی و خرید قفسه با شرکت بهین انبار آرا، متخصص در زمینه طراحی و تولید سیستم های قفسه بندی صنعتی انبار از طریق خطوط ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن: 77939562

شماره موبایل: 09128485943

ایمیل: behinanbar88@gmail.com